czwartek, 2 maja 2013

Jesteśmy mistrzami rejonu!

16.04.2013 w Gimnazjum nr 3 w Zawierciu odbył się Finał Rejonu w piłce siatkowej chłopców, w którym zmierzyły się dwa zespoły z Poraja i Zawiercia. Po zaciętym spotkaniu lepsi okazali się Gimnazjaliści z Poraja wygrywając 2:1, w setach: 27:25, 20:25, 11:15. Był to bardzo trudny mecz ze względu na warunki w jakich n przyszło grać ekipie gości, bardzo niska sala gimnastyczna i mało miejsca po bokach boiska sprawiło, że zawodnicy z Poraja nie mogli złapać dobrego rytmu gry, a przeciwnik niesiony głośnym dopingiem wykorzystywał atuty własnej sali. W drugim secie wyglądało to już całkiem inaczej, Poraj poprawił przyjęcie zagrywki oraz blok doprowadzając tym samym do remisu. W tie breaku od stanu 10:10, porajscy zawodnicy zagrali koncertowo, a kończący punkt zdobył blokiem środkowy Pietryka Łukasz. ”Jestem bardzo zadowolony z wyniku, bo naprawdę przyszło nam grać na trudnym terenie, widać że moi zawodnicy czuli się nieswojo na tak małej sali, musiało upłynąć trochę czasu by złapali odpowiedni rytm gry i pokazali na co ich stać” - tak podsumował mecz trener drużyny z Poraja Paweł Churas