czwartek, 2 maja 2013

Orlik Volleymania

Zakończył się I etap rozgrywek "Orlik Volleymania", który odbył się 16.09.2012 w Myszkowie. Turniej był organizowany dla rocznika urodzonego w 1997 i 1998. Zawody dla naszych zawodników i zawodniczek reprezentujących Gimnazjum im. K. Górskiego w Poraju wypadły bardzo udanie.  Co prawda dziewczyny odpadły w półfinale przegrywając 2:0 z MTS-em AS Myszków, ale w grupie nie dały szans Gimnazjum nr 3 z Myszkowa i zawodniczkom UKS-u Siewierz wygrywając dwa razy po 2:0. Natomiast chłopcy wygrywając w finale z UKS-em Siewierz 2:0, awansowali do finałów województwa, które odbędą się 27-28 września w Częstochowie.

W piątek 28.09.2012 w Częstochowie odbył się finał wojewódzki w piłce siatkowej "Orlik Volleymania" z pośród 7 drużyn chłopców z rocznika 1997-1998, wystąpiła również reprezentacja Gimnazjum im K. Górskiego w Poraju, która po wygraniu pierwszego etapu reprezentowała powiat myszkowski. Po losowaniu Gimnazjum Poraj trafiło do grupy A. W pierwszym meczu Poraj zagrał z Będzinem, gdzie po bardzo wyrównanym i zaciętym meczu co pokazuje wynik, wygrał 2:1 w setach (16:14), (10:15), (16:14). W drugim meczu grupowym Poraj zmierzył się z Gimnazjum z Mykanowa, gdzie przegrał gładko 0:2 w setach (7:15), (8:15). Decydujący mecz o wyjście z grupy gimnazjaliści z Poraja zagrali z rówieśnikami z Jastrzębia Zdroju. Na to spotkanie zawodnicy porajskiego gimnazjum wyszli bardzo zmotywowani oraz pewni swoich umiejętności i nie dali szans drużynie z Jastrzębia wygrywając 2:0 w setach (15:10), (15:10) tym samym awansując do półfinału z drugiego miejsca. W półfinale Poraj zmierzył się MTS Winner Czecowice-Dziedzice, niestety przegrywając 1:2 w setach (5:15), (15:13), (10:15). W meczu o trzecie miejsce zawodnicy Gimnazjum Poraj zagrali z MUKS Orzesze, gdzie po zaciętym spotkaniu wygrali 2:1 w setach (15:13), (14:16), (15:9). Cały turniej wygrał zespół z Czechowic-Dziedzic pokonując w finale Mykanów 2:0.
Trenerem i jednocześnie opiekunem drużyny z Poraja był nauczyciel wychowania fizycznego Paweł Churas, który był bardzo zadowolony z wyniku swojej drużyny: To duży sukces mojej drużyny, ciężka i systematyczna praca przynosi efekty. Dziękuję chłopakom za zaangażowanie i walkę o każdą piłkę. Ciężko się gra na otwartym boisku gdzie dużą rolę odgrywają warunki atmosferyczne. Jeszcze raz gratuluję chłopakom, jesteśmy trzecim zespołem w województwie śląskim.”